Nyisd ki a könyvet:
46/1 - beszéljétek meg, milyen lehet az az ember, akire azt mondják "mákvirág" - sorolj tulajdonságokat.
46/2a - figyeld meg a növények virágait. azonos színűre fesd azokat a köröcskéket, amely virágban valami közöset látsz. döntésed indokold. Keresd azokat a jegyeket, melyben különböznek egymástól.
46/2b - vitassátok meg, milyen funkciója van a virágnak.
46/2c - próbáljatok enciklopédiában vagy interenet utánanézni, milyen virágok vannak a réten és nevezd meg őket, írd be a nevét a kép mellé. Ha egyedül nem megy, kérj segítséget.
46/3 - rajzold meg a virág hiányzó részét. szinezd ki őket.
46/4 - ugye ehhez hasonló feladat már volt a múlt héten, csak a levelekből kértem, hogy készíts herbáriumot, most pedig a virágokból is kérném. 10 fajta virágot: nevezd meg, ragaszd egy füzetbe, vagy rajzlapra, és ezt is csak szeptemberre kérem, és ezért is elmegyek :)
Jó munkát!
44/1 - Olvasd el, mit mond Dániel herceg.
44/2a - írd be a hiányzó betűket a fák megnevezésébe.
44/2b - sorold be a fák leveleit a tűlevelű vagy a lomblevelű fák csoportjába. A fák melletti üres köröcskébe T betűt írj, ha tűlevelű, L betűt, ha lomblevelű.
44/3b - beszéljétek meg, milyen funkciót tölt be a növény levele.
45/3 - rajzold meg a levelek másik felét erezetttel együtt, színezd ki a leveleket.
45/4 - olvasd el a verset. beszéljétek meg miben kül0nböznek a fák. találd ki a vers címét és írd be a felső sorba.
45/5 - készítsd herbáriumot a levelekből - szárított levelek gyűjteménye. Ezt majd csak szeptemberre kérem :) Egész nyáron lesz rá időd, lehet egy kis simafüzetbe is majd ragasztani. (Szeptemberben elmegyek érte!) :)
Hol is található a növény gyökere?
Nyissuk ki a könyvünket a 41. oldalol!
41/1 - Olvasd el, mint mond Dániel herceg.
41/1b - figyeld meg a gyökerek különböző alakját! Vegyél elő színest, majd keretezd be azonos színnel azokat a gyökereket, amelyek hasonlítanak egymásra. Jelöld * csillaggal azokat a növényeket, melynek gyökerét megehetjük.
41/2Jelöld nyilakkal a víz és tápanyag útját a növény gyökerén keresztül a szárba, levelekbe, virágba és a termésbe.
41/3 - Döntsd el, hogy megmarad-e az a növény melynek a gyökere a vízben van, vagy az a növény marad meg amelyiknek nincs a gyökere a vízben. Indokold meg a döntésed, próbáld meg bebizonyítani.
Kísérlet
Vegyél két növényt (virágot) ---- anya majd segít - és gyökereztesd ki, próbáld ki az egyiket vízbe tenni a másikat víz nélküli pohárba. Kíváncsian várom majd az eredményt!
Tanuld meg!
A növény gyökéren keresztül vizet és tápanyagot vesz fel, amely szükséges életének fenntartásához.
39/1- mesélj a képről, hol mindenhol találhatóak növények.
39/2a - hasonlítsd össze két képet. állapíts meg 3 közös és 3 eltérő jegyet a növények és állatok között,mi az ami jellemző mindkettőre és mi az ami nem, kösd össze!
39/2b - szinezd ki azokat a jegyeket, amelyek az állat és a növény közös jegyei.
40. A nvények alkotórészei:
40/1a - Nevezd meg a képen látható növényt (Szamóca, eper). Nevezd meg a növény részeit. Használd a keretben lévő szavakat, és tanuld is meg a növény részeit: gyökér, szár, levél, virág termés.
40/1b - Kösd össze a megnevezésket a képekkel és színezd a megfelelő színre a növényt.
40/2 - Mesélj! Nevezd meg a növényeket a képen. Sorold fel a fő részeit: gyökér, szár, levél, virág és termés. ... mutasd is, hogy melyik melyik. Hasolnítsd össze a növényeket, és mondd el mi a közös benne és mi az eltérő.
Vegyél elő egy rajzlapot, rajzold le az általad kiválaszott növényt a könyvből, majd húzz vonalakat az egyes részektől és nevezd meg őket!
Ne felejtsd egy heted van rá :)
38/1
a) figyeld meg a képen az állatokat, majd jelöld x-el azt az állatot, ami nem tarotzik oda, döntésedet indokold!
b) beszéljétek meg mi a közös és mi az eltérő az egyes állatok között.
c) határozd meg egyes állatok mozgását, majd azt hogy melyik testrészükkel végzik a mozgást!
d, rajzolj midegyik sor végére gey állatot, amelyik szerinted odatartozik.
Tanuld meg a megjegyzéseim. :)
Jó munkát!
Nyissuk ki a tankönyvünket a 36-37. oldalon.
36/1. feladat - Milyen állatokat látunk a képen? Illetve a kis keretekbe lévő táplálékokat is nevezzük meg. Majd vegyél a kezedbe egy piros ceruzát és tegyél oda egy piros pontot, amellyel az adott állat táplálkozik. (Pl. nyuszi - fű, napraforgó - az én nyuszim azt is eszi)
36/2 feladat - Olvasd el a vidám mesét, a képek helyett mond a nevüket! Majd folytasd a mesét a fantáziád szerint. Javítsd ki a szöveget, amelyik szerinten helytelen, és meséld el anyának vagy apának.
37/3. feladat - Amit tudni kell: A táplálék egyik megszerzésének a módja, hogy az állatok más állatokra vadásznak. Az ilyen állatokat ragadozóknak nevezzük. Írd körül, hogyan vadásznak a ragadozók, és hogyan szerzik meg táplálékukat - zsákmányukat. Nézd meg a képet, és határozd meg melyik lehet ragadozó, majd próbálj meg felsorolni még olyan állatokat, melyek szintén ragadozók. Próbáld meg elmondani, hogyan védekzenek ezek az állatok, hogyan álcázzák magukat a természetben.
37/4. feladat. Olvad el a mesét a kiscsibéről, és válaszolj a kérdésekere, Gondold ki a történet végét.
Jó munkát! Új lecke környezetismeretbő jövő hét szerda, tehát hány napod is van rá?
Nyissuk ki a munkáltató tankönyvünket a 34-35. oldalon!
Kezdjük el megoldani a feladatokat!
34/1 - Beszélgess arról, hol minden tt élhetnek élőlények. Használd a következő szókapcsolatokat: szárazföldön, talajban, levegőben, vízben, más élőlényeken, lakótelepen.
34/2a. - nevezd meg a képen látható élőlényeket, és írd be a hiányzó betűket (tetű, macska, vakond, ponty, giliszta, fecske)
34/2b. - beszélgess arról, melyik élőlény hol élhet választhat a középen lévő keretekben található szavakból, majd szinezd az élőlény melletti kköröcskét olyan színűre, amilyen környezetben él. (szárazföld - zöld, lakótelep - narancssárga, víz - kék, talaj - barna, levegő - kék, más élőlény - piros)
35/3 - figyeld meg a képen látható élőlényeket (ponty, macska) majd a keretben lévő szavakat olvasd el, aztán jelöld meg szerinted melyik élőlényhez tarotzik, Szinezd a megfelelő színre (macska- sárga, ponty - kék)
35/4 - Figyeld meg a képet, nevezd meg azokat az élőlényeket, melyek csak szárazföldön élnek, és azokat melyek csak vízben képesek élni.
35/5 - Jelöld meg melyik élőlény él csak szárazföldön (piros) és melyik vízben (Kék)
35. tanuld meg a megjegyzéseim. Sorolhatsz magadtól is állatokat, nem kell szóról szóra.
Erre a feladatokra van egy egész heted, csak jövő hét csütörtökre (május 7) kérem!
Ma még mindig a Vízzel fogunk foglalkozni.
Nyisd ki a tankönyvedet a 33. oldalon. old meg a:
4. feladat - mesélj, mit látsz a képen, miért fonnyad el a virág? Majd mond el, melyik kapott elegendő vizet és melyik nem.
5. feladat - nevezd meg mi van a képen, keretezd be azokat a képeket, amelyeken olyan valaki vagy valami van, aki vagy ami az élethez szükséges vizet a talajból szerzi.
Tanuld meg a megjegyzéseimet! És ezzel a vízről már elég információt szereztünk. Ezzel lezártuk ezt a tananyagot.
Tankönyv:
32/2. a, Nézd meg a képeket, és mond el, mire használjuk a vizet, majd gonlkodj el rajta, mire használhatjuk még a vizet és rajzold be.
32/2. b, - beszélgessetek anyának arról, hogy hogyan lehet takarékoskodni a vízzel, milyen szerepe van a víznek az élet számára, és mi lenne ha nem lenne elegendő víz.
32/3. Anya mesélj nekem - anyal elovassa a keretben lévő szövegeket, majd tegyél pipát ha szerinted igaza van, és x ha nincs igaza. Most még ne beszéljétek meg anyával ez még csak a te gondolatod. Mikor az első sort kitöltötted, vegyétek át újra anyával, és még egyszer rakd a pipát vagy az x-et. Majd hasonlítsd össze az ereményeket a saját felvetéseiddel.
Jó munkát!
Mai óránk tananyaga a Víz lesz. Ugye a projekt során sok hasznos információt tudtál meg a vízről. Elevenítsd fel, meséld el anyának, mire emlékszel.
Tankönyv:
31. oldal / 1. feladat a, b, c, - megoldani.
Mai óránk tananyaga az Élő és élettelen természet!
https://wordwall.net/hu/resource/324251/élő-és-élettelen-természet - ezen a linken elérsz egy oldalt, ahol csoportosítani tudod az élő és élettelen természethez tartozó dolgokat - KÖTELEZŐ!
Élő természet - növények, állatok, emberek (lélegeznek, mozognak, szaporodnak, táplálkoznak, növekednek.
Élettelen természet - tárgyak tartoztnak ide.
Tankönyv:
30/1 - Beszélgess a képről melyik az élő természet része, melyik élettelen.
30/2 Beszélgess a képről, használd a következő szavakat: légzés, mozgás, táplálkozás, szaporodás, növekvés, fejlődés.
30/3 keresd a kakukktojást, mindegyik sor végére rajolj egy képet, olyat, ami odavaló.
Jó munkát!