Kedves 5.A!
Elérkezett ez az idő is, amikor nem személyesen találkozunk, hanem csak így neten keresztül. Egy rövidke ideig így fog zajlani a zenei nevelésünk, itt fogom feladni a feladatokat, amit ti, ha kell, visszaküldötök az e-mail címemre.
2021.4.19.
Kedves Tanulók!
Remélem jól vagytok. A mai nap semmilyen új feladatot nem kaptok.
Többen nem végeztétek el a feladatokat februártól, ezért kérlek benneteket pótoljátok be visszamenőleg is a feladatokat és küldjétek el a bemásolt feladatokat.
A határidő: Kedd (2021.4.20. - 16.00)
Ellenőrizni fogom. Amennyiben nem, jön a háromnegyedéves konferencia és ezzel együtt az intők. MIndenki tudja, hogy mennyi feladatot küldött vissza. Én is tudom, úgy fogom ellenőrizni.
Jó munkát! Vedd komolyan!
_________________________________________________________________________________________________________
2021.4.12.
Kedves Tanulók!
Remélem jól vagytok és dolgoztok. Mivel nem mindenki küldi vissza a feladatokat, így nem tudom ellenőrizni a munkátokat. De dolgozzatok, mert nemsokára itt az év vége.
A mai nap feladata: Csínom Palkó, Csínom Jankó c. kuruc dal.
Kérlek szépen másoljátok be a dalocska mindkét versszakát a füzetbe. A dalocskát a tankönyv 52.oldalán találjátok. Ha bemásoltátok küldjétek vissza ellenőrzésre. Segítségképpen ide is felteszem.
Csínom Palkó,Csínom Jankó,
csontos karabélyom
Szép selymes lódingom,
dali pár pisztolyom.
Nosza, rajta, jó katonák,
igyunk egészséggel,
Menjen táncba ki-ki köztünk az Ő jegyesével.
Ne bánkódjék senki köztünk, menjünk az Alföldre.
Megrontatik kezünk által a labanc ereje.
Szabad nekünk, jó katonák, Tisza-Duna közi,
Labancságnak mert nincs sehult ottan semmi közi.
A visszaküldés határideje: 2021.4.14. - 16.00
Jó munkát és várom a feladatokat!
______________________________________________________________________________________
2021.3.29.
Kedves 5.A!
Köszönöm annak a pár tanulónak, aki visszaküldte, vette a fáradtságot és megoldotta a múlt heti feladatot. Nemsokára itt a háromnegyedévi konferencia, jönnek a figyelmeztetők, intők küldése. Hát én is fogok párat küldeni, hisz van aki februártól semmit nem küldött vissza, az várja az intőt zenéből. Többet nem könyörgök.
A mai óra feladata: A kuruc kor zenéje
Kérlek szépen írd le a következő szöveget a füzetbe, s ha meg vagy küldd vissza nekem ellenőrzésre. Kötelező, jegyzem magamnak.
A kuruc kor zenéje
A kuruc kor a magyar történelem egyik legnehezebb korszaka, amikor a török hódítást az osztrák uralom váltotta fel. A magyarság nem nyugodott bele az újabb elnyomatásba, ezért II.Rákóczi Ferenc fegyverbe szólította a katonákat és jobbágyokat. Rákóczi katonái voltak a kurucok, a császár katonái a labancok. A kuruc katonák dallal biztatták egymást a csatára, dallal ünnepelték győzelmüket és dalban énekelték meg vereségüket is. Az egyik legnépszerűbb kuruc dal a Csínom Palkó, Csínom Jankó c. ének.
A visszaküldés határideje: 2021.3.31. - 16.00
Jó munkát és várom a feladatokat!
_____________________________________________________________________________________________________
2021.3.22.
Kedves Tanulók!
Múlt hét hétfőn, március 15.-én volt a magyar nemzet egyik legnagyobb ünnepe. Mindenhol a világon a magyarok megemlékeztek a szabadságharc hőseiről. A mai órán még mindig ezzel foglalkozunk. Rendhagyó zene órát tartunk. A szabadságharc egyik kiemelkedő alakja, szellemi vezére Kossuth Lajos. Kérlek szépen nézd meg a videót, aminek a linkjét ide felírok. S ha megnézted, válaszolj 4 kérdésre. A válaszokat a videóban találod meg. Kérlek a válaszokat írd a füzetbe és küldd el nekem.
A link a következő:
https://www.youtube.com/watch?v=64mt79cy95s
A kérdések a következőek:
1. Hol született Kossuth Lajos, és hol található ez a kis falu?
2. Milyen mondat hangzott el a legismertebb családi történetben a kis Kossuth Lajossal kapcsolatban?
3. Mi az a 3 eredeti emléktárgy, amit a Kossuth-emlékház őriz?
4. Melyik 3 mondattal köszönt el minden magyartól Kis Kata a videó végén?
A visszaküldés határideje: 2021.3.25. - 16.00
Jó munkát és várom a válaszokat!
__________________________________________________________________________________________________
2021.3.15.
Kedves Tanulók!
Köszönöm azon tanulóknak, akik elküldték a házi feladatot. Már sokan visszakülditek, de van aki még mostanáig semmit sem küldött vissza. Lassan 5 hónapja tart az online oktatás. Tehát lett volna lehetősége visszaküldeni valamit is. Kérlek dolgozzatok becsületesen és pontosan, időben.
Ma a magyar nemzet egyik legnagyobb ünnepére ébredtünk. Petőfi Sándor e nap egyik kiemelkedő alakja. Erre a napra írta a Nemzeti dal című költeményét. Biztos ismeritek. Kérlek szépen hallgassátok meg a Youtubeon a költeményt megzenésítve. A Youtubeon beírod:
Visszaküldeni nem kell ma semmit. Jó zenehallgatást! Aki tartozik nekem valamilyen feladat visszaküldésével, az küldje el. Most van lehetőség pótlásra. A Bartók Béla házi feladatot osztályoztam. Sokan kaptatok egyest. Az aki még ezt nem küldte el, az most tegye meg. Holnap beírom a rossz jegyeket is.
_______________________________________________________________________________________________________
2021.3.8.
Kedves Tanulók!
Köszönöm azon tanulóknak, akik elküldték a feladatot, nekik beírtam az egyest. Azonban van pár tanuló, aki még a mai napig nem küldte el. Írtam, hogy akik nem küldik el beírom a rossz jegyet. Ma estig még elküldhetitek és persze hozzá az új tananyagot. Kérlek dolgozzatok, hisz csak másolni kell. Akik nem küldik el a mai tananyagot, azoknak ebből is be fogom írni a rossz jegyeket. Zenéből is meg lehet bukni. Akik nem kapcsolódnak be rendszeresen a feladatok megoldásába, azok nem biztos, hogy zenéből át lesznek engedve. De én bízom bennetek, hisz nagyon ügyesek vagytok. Vannak tanulók, akik csodálatosan dolgoznak. Csak így tovább!
A mai óra tananyaga: Megfogtam egy szúnyogot (tankönyv 46.oldal)
Kérlek szépen másold be ezt a dalocskát a füzetbe, méghozzá 2 versszakot. Ezt a dalocskát Bartók Béla gyűjtötte útjai során. Bartók Béla Kodály Zoltánnal együtt 14 000 népdalt gyűjtött. Többek közt ezt a dalocskát is. Szerintem többen ismeritek is, hisz már az óvodában is énekelgetéttek biztos. Ha nem hallgassátok meg a Youtubeon is és tanuljátok meg énekelni.
Tehát a feladatotok: bemásolni a füzetbe 2 versszakot. Ha meg van nekem elküldeni megnézésre. Kötelező!!! Mindenkinek!!!
Segítségképpen felteszem ide is nektek!
2. Még azt mondják nem illik
A tánc a magyarnak,
Nem ha néki cipellőt,
Bő nadrágot varrnak.
De sarkantyús csizmának,
Kócsag tollas főnek,
Illik gyöngyös pártának,
Magyar főkötőnek.
A visszaküldés határideje: 2021.3.10. - 16.00
Jó munkát és várom a feladataitokat!
_____________________________________________________________________________________________________
2021.3.1.
Kedves Tanulók!
Remélem jól vagytok és sikerült bemásolnotok a Bartók Béláról szólo szöveget. Páran el is küldtétek, aminek nagyon örülök, de még jobban örülnék, ha mindenki elküldené. Mostantól jegyet fogok rá adni. Aki már elküldte annak egyest adok, aki még nem, arra várok szerdáig, s ha nem, olyan jegyet fogok beírni, amilyet érdemel.
A mai nap feladata: Zenehallgatás.
Kérlek szépen hallgasd meg a Youtubeon Bartók Bélától: Este a székelyeknél c, zeneművet, s írd meg, hogy tetszett-e a zenemű.
Jó zenehallgatást és várom a válaszokat, illetve az elmaradt házi feladatot Bartók Béláról azoktól, akik még nem adták le.
A visszaküldés határideje: 2021.3.3. 16.00
_______________________________________________________________________________________________________
2021.2. 22.
Kedves Tanulók!
A szünidőnek vége, folytatjuk a tanulást, online tanulást. Kérlek szépen, küldjétek el a múlt órai tananyagot, mert nem mindenki küldte el, tehát jóval kevesebben küldtétek el, mint szoktátok. Jegyzem magamnak.
A mai óra tananyaga: Bartók Béla
1. feladat: Olvassátok el a következő szöveget:
Bartók Béla
Bartók Béla zeneszerző, zongoraművész, tanár, népzenekutató. 1881.március 25-én Nagyszentmiklóson született, Erdélyben. 6 éves korában kezdett el zongorázni. 9 éves korában apró zongoradarabokat kezdett el komponálni. A gimnázium után, a budapesti Zeneakadémiára került, ahol zongorát és zeneszerzést tanult. Később a Zeneakadémia tanára lett. Itt ismerkedett meg Kodály Zoltánnal, akivel életreszóló barátságot kötött. Együtt kezdték el gyűjteni a népdalokat. Bartók a magyar népdalokon kívül szlovák, román, cseh, morva, arab népzenét is gyűjtött. Komponált színpadi műveket, zenekari és zongoraműveket is. 1939-ben a világháború elől elmenekült az Egyesült Államokba.1945.szeptember 26-án New Yorkban halt meg.
Művei: Mikrokoszmosz
A csodálatos mandarin
A fából faragott királyfi,
Gyermekdalok, ... stb.
2.feladat: Másoljátok le a szöveget Bartók Béláról a füzetbe.
3. feladat: Küldjétek vissza nekem a bemásolt szöveget lefényképezve.
A visszaküldés határideje: 2021.2.24.
Jó munkát és várom a feladatokat!
______________________________________________________________________________________________________
2021.2.8.
Kedves Tanulók!
Most, mivel már farsangi időszakban vagyunk, egy vidám farsangi dalt küldök nektek szeretettel. A dal szövegét leírom nektek, de megtaláljátok a taknönyv 42.oldalán is, Kérlek másoljátok be a dal első három versszakát a füzetbe és küldjetek róla képet! Írjátok meg, hogy tetszik a dal. Aztán tanuljátok meg ezt a 3 versszakot, s majd amikor legközelebb találkozunk.eléneklitek. :)
A zenét itt tudjátok meghallgatni: https://www.youtube.com/watch?v=5byhDdA8w78&ab_channel=KatalinSzvor%C3%A1k-Topic
A, a, a, a farsangi diákok.
A farsangi diákok,
Piros nadrágban járnak,
A, a, a, a farsangi diákok.
Ből, ből, ből, három nagy keszkenőből.
Mind asszonyok, mind lányok
Elöl bögyöt csinálnak
Ből, ből, ből, három nagy keszkenőből!
Jó hallgatózást és dalolászást kívánok!
A visszaküldés határideje: 2021.2.10.. - 16.00
____________________________________________________________________________________
2021.2.2.
Kedves Tanulók!
Nagyon ügyesen dolgoztatok a múlt órán. Nagyon tökéletes válaszokat kaptam. Csak így tovább! Eltelt egy félév, sokat dolgoztatok ebben a szokatlan, rendhagyó félévben. Bízom benne, hogy a második félévben is igyekezni fogtok, s remélem minél hamarabb találkozom veletek.
A mai óra feladata: Zenehallgatás
Lazítás képpen a mai nap feladata: Helyezkedj el kényelmesen, kapcsold be azt a zenét, amit szeretsz hallgatni, s relaxálj, gondolj valami szépre, s pihenj!
Visszaküldeni nem kell semmit zenéből, ma csak pihenj és érezd jól magad.
Szép hetet kívánok!
2021.1.25.
Kedves Tanulók!
Nagyon szépen köszönöm azon tanulóknak, akik szorgalmasan dolgoznak. Kérem azon tanulókat, akik nem küldözik vissza a feladatokat, hogy a 2.félévben húzzanak bele.
A mai órán még mindig Kodály Zoltánnal fogunk foglalkozni. Kérlek válaszolj a következő kérdésekre. Válaszaidat fényképezd le és küldd vissza nekem vagy az osztályfőnöknek.
A kérdések a kővetkezőek:
1. Hol született Kodály Zoltán?
2. Hol ismerkedett meg a magyar népdalokkal, a népzenével?
3. Hogy hívják azt a módszert a zenepedagógiában, ami az ő nevéhez fűződik?
4. Írj 3 zeneműcímet, ami az ő nevéhez fűződik!
S ha ezzel meg vagy, következzék egy kis zenehallgatás. Írd be a Youtube oldalra a következő címet: Kodály Zoltán - Felszállott a páva /The Peacock part 1 és hallgasd meg a zenét. Jó zenehallgatást és szép hetet kívánok!
Határidő a 4 válasz elküldésére: 2021.1.26.- 16.00
_____________________________________________________________________________________________
2021.1.18.
Kedves Tanulók!
Nagyon szépen köszönöm a feladatok visszaküldését. Volt aki tökéletes feladatot küldött vissza. Volt aki kevésbé, az figyeljen jobban oda. Aki még nem küldte el a feladatok megoldását, az tegye meg, mivel nemsokára itt a félév vége. Aki nem kapcsolódik be az online oktatásba, azt nem tudjuk értékelni, tehát nem felel meg az első félévben.
Küldöm a mai nap tananyagát.
Ma egy nagy magyar zeneszerzőnkről fogunk tanulni, méghozzá Kodály Zoltánról.
Kérlek szépen olvassátok el a tankönyv 38.oldalán levő olvasmányt Kodály Zoltán életéről, s ha elolvastátok másoljátok be a következő szöveget a füzetbe, küldjétek el a bemásolt szöveget nekem vagy az osztályfőnöknek.
A szöveg a következő, amit be kell másolnotok:
Kodály Zoltán (1882-1967)
Zeneszerző, népzenekutató volt.
Született: 1882. dec. 16-án Kecskeméten.
Gyermekkorát Galántán töltötte, itt ismerkedett meg a magyar nédalokkal és a népzenével.
Tanulmányait Galántán, Nagyszombatban, Budapesten végezte.
1905-ben indult el első népdalgyűjtő útjára Galántára.
Pedagógiai munkássága során küzdött az ifjúság zenei neveléséért, ideértve az iskolai énekoktatást, a zenei írás-olvasás (szolfézs) alapvető funkcióját a tantervben, valamint a kóruskultúra hazai elemekre építő ápolását. A Kodály-módszer ma világszerte ismert és követett példa a zenepedagógiában.
1967.március 6-án halt meg Budapesten.
Művei:
Galántai táncok
Háry János
Székelyfonó
333.olvasógyakorlat
Ötfokú zene.
Határidő: 2021.1.18. - 18.00
Kérem visszaküldeni, kötelező, nekem vagy az osztályfőnöknek.
________________________________________________________________________________
2021.1.11.
Kedves 5.A!
Elérkezett egy új év, amihez kívánok nektek és családotoknak nagyon sok erőt, boldogságot, de legfőképpen egészséget.
A mai nap egy újabb feladat érkezik hozzátok. Egy történetet küldök most nektek, nézzétek és hallgassátok meg. Ezzel kapcsolatban kaptok kérdéseket. Segít a tankönyv is, TK 28., 29., 30., 31. oldal.
1. feladat:
YOUTUBEon írjátok be a következőt, s utána nézzétek meg a mesét:
Péter és a farkas 1995 VHSRip (csak a rajzfilm).
A válaszokat a kérdésekre a fent említett mesében találjátok.
A kérdések a következők:
1. Ki a szerző és mi a mű címe?
2. Kik a történet szereplői?
2. feladat:
Szintén a YOUTUBE oldalra írjátok be a következő címet: Péter és a farkas hangszerei.
Nézzétek meg és jegyzeteljetek, mert a 2.feladat ezzel kapcsolatos lesz.
Kérdés:
Milyen hangszerek személyesítik meg a szereplőket?
Kérlek benneteket a válaszokat, 3 kérdést tettem fel, mind a háromra a választ küldjétek vissza szerda - 2021.1.13-ig 12.00-ig, az én e-mail címemre vagy az osztályfőnökötök messengerére. Várom a válaszokat, mert aki nem dolgozik azt félévre nem tudom értékelni. Bízom bennetek! Szép napot!
_______________________________________________________________________________________________________
Kedves 5.A!
Remélem egészségesek vagytok. Lassan itt az év vége. Hosszú és érdekes évet zárunk, de a legfontosabb, hogy egészségesek legyünk. Pár nap és itt a Karácsony - az öröm és békesség, a szeretet, a család és gyermekség, az otthon és szülőföld ünnepe. Kérlek benneteket ezen a Szent ünnepen vigyázzatok egymásra, segítsetek szüleiteknek, legyetek kedvesek, segítőkészek.
A mai nap feladata: Írjátok be a Youtubeon oldalon a következő címet, s hallgassátok meg a karácsonyi dalokat, zárjátok be a szemeteket, s gondoljatok a szeretetre, boldogságra, örömre, hangolódjatok rá a szeretet ünnepére. Visszaküldeni nem kell semmit.
YOUTUBE - Mennyből az angyal - Karácsonyi énekek (teljes album)
Kívánok mindenkinek boldog, szeretetben teljes karácsonyi ünnepeket. Januárban találkozunk.
_________________________________________________________________________________________________________
2020.11.23.
Kedves 5.A!
A múlt órái házi feladatot 1 tanuló küldte el. A többiek nem.Amennyiben ma este 18.00-ig nem külditek el az 5 népdalt, ami volt a házi, ötösre értékelem a munkátokat. Aki elküldi azonban egyest kap. Kötelező.
A mai nap feladata: Másold be a következő szöveget és tanuljátok meg.
Az új stílusú népdalok - 150 - 200 évesnél nem régebbiek.
Ismertető jegyei:
Ma nem adok házi feladatot, de a múltkorit küldjétek el okvetlenül, az 5 népdalt. Ma estig várom.
A füzeteket ellenőrizni fogom, ha visszajöttünk iskolába. Tehát másold be a szöveget is.
Jó munkát!
2020.11.16.
Kedves 5.A!
A múlt órán a népdalokkal foglalkoztunk. Ma folytatjuk tovább. Kérlek szépen írjátok be a füzetbe a következő szöveget, s tanuljátok meg.
A régi stílusú népdalok ismertető jegyei:
Házi feladat: beírni a fenti szöveget a füzetbe, és 5 magyar népdal címet leírni, kikeresni. Ezt az 5 magyar népdalcímet nekem visszaküldeni az e-mail címemre, ami a következő:
kovacskatalin.zsszombathyho@gmail.com | |