2020. június 5.
Kedves tanulók, ezen a héten néhány hasznos weboldalt kínálok Nektek. Látogassátok meg mindet, és válaszoljatok a kérdésekre. Az iskolában mely tantárgyakon jöhetnek jól?
Hasznos webhelyek
Írd be a google-ba a hosszúság wikipédia szavakat, majd válaszolj a következő kérdésekre:
Mi az SI mértékegységrendszer hosszmértéke? Mire alakíthatjuk át?
Milyen régi hosszmértékeket ismerünk?
A magyar gyermek- és népmeséknek hány gyűjteménye található meg a www.mek.oszk.hu weboldalon?
Próbáld ki a https://translate.google.hu/ weboldalt. Állítsd be a fordítást magyarról angolra, majd fordíts le a következő mondatokat.
Elmentem én a vásárba fél pénzzel. Tyúkot vettem a vásárba fél pénzen.
Keresd ki a www.google.com/maps weboldalon, hány kilométerre van a lakhelyedtől Kassa, Pozsony, Bécs, London, és kb. mennyi idő alatt lehet oda eljutni.
A http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_gpredpoved_sk weboldalon nézd meg, milyen lesz az időjárás 2020. június 8-án. Mennyi lesz a megmagasabb és legalacsonyabb hőmérséklet Szlovákiában? Hány fok lesz a Rimaszombati járásban?
6. Menetrend
A www.cp.sk weboldalon keresd ki, reggel 8 óra után milyen időpontokban lehet eljutni Rimaszombatból Losoncra, átszállás nélkül. Közlekednek ezek a járatok vasárnap is?
Válaszaitokat e-mailben vagy messengeren várom.
Jó mukát, s szép napot :)
2020. május 15.
Kedves gyerekek, folytatjuk a szórakozást az informatika világában :) A mai téma tetszeni fog Nektek, nem más, mint a netezés.
Az alábbi linkre kattintva találjátok meg az olvasmányt, okostelefonról is remekül olvasható.
Ha figyelmesen elolvastátok, válaszoljatok a kérdéseimre. Válaszaitokat e-mailben vagy facebookon várom. Nem kell a füzetbe leírni őket.
1. Naponta hányszor, mennyi ideig internetezel?
2. Tudod, mit nevezünk internetnek?
3. Sorolj fel öt dolgot, amire az internet használható!
4. Szerinted működhetne a világ internet nélkül?
5. Minek a rövidítése az URL?
6. Milyen böngészőket ismersz?
7. Mikor hasznos használni a frissítés ikont?
8. Mit találunk, ha az előzmények ikonra kattintunk?
9. Mire jók a Kedvencek, Könyvjelzők?
10. Fogalmazd meg, hogyan lehet hatékonyabbá tenni a keresést a Google-n keresztül.
Megjegyzés: Az internet a szórakozáson kívül tanulásra is remekül használható. Ismeritek már a www.okosdoboz.hu weblapot. Még suliban bemutattuk. Használjátok otthon is :) Keressetek más ilyen oldalakat is a világhálón, s osszátok meg velem is a felfedezéseteket.
Jó munkát, jó szórakozást.
2020. április 24.
Kedves tanulók, a mai leckétek z alábbi dokumentumban található. Kutassatok az interneten, keressétek meg a válaszokat,
Aki tud a word dokumentumba dolgozni, az kidolgozhatja a válaszokat oda. Aki nem, az a füzetébe dolgozza ki.
Mi_az_ARPANET.docx Mi_az_ARPANET.pdf
Határidő: 2020. április 28. 15:00
Jó munkát.
2020. április 17.
Kedves tanulók,
a feladatotok az, hogy oldjátok meg a következő feladatsort.
Bemeneti_kimeneti_berendezesek_ismetles.docx Bemeneti_kimeneti_berendezesek_ismetles.docx.pdf
Ha valamelyik kérdésre nem tudtok magabiztos választ adni, hagyjátok ki. Ha a feladatsor végére értetek, olvassátok el újra a múltkori jegyzetet a bemeneti és kimeneti berendezésekről, majd próbáljatok válaszolni a kihagyott kérdésekre.
Ha ezzel elkészültetek, készítsetek rövid bemutatót a háttértárak (háttértárolók) fajtáiról. Kutassatok az interneten, melyek azok a háttértárak, amelyek már nem használatosak manapság, s melyek tartoznak a legmodernebbek közé napjainkban. A bemutató legyen tömör és velős - háttértárolók felsorolása és rövid bemutatása. Képeket is használhattok. A bemutatót el lehet készíteni Power Pointban, Wordben, Paintben, de akár a füzetedbe vagy egy rajzlapra is készítheted.
A feladatsor elkészítésének határideje 2020. április 20. 15:00
A bemutató elkészítésének hatérideje 2020. április 23. 15:00
Jó munkát és szép napot.
2020. április 3.
Kedves tanulók,
a feladatotok az, hogy az alábbi dokumentumban található tananyagot elovassátok.
Számítógépen, okostelefonon is megnyitható. Ha esetleg mégis gond lenne vele, kérem jelezzétek. A dokumentumban található szöveget le is kell írni a füzetbe, majd fényképet készíteni róla, és elküldeni az e-mail címemre.
Ha ezzel készen vagytok, a következő linkeken olyan feladatokat találtok, melyen segítségével ki tudjátok próbálni, mit jegyeztetek meg az elolvasott tananyagból.
https://learningapps.org/view1673790
https://learningapps.org/view1673796
https://learningapps.org/1674245
Az online feladatokat gyakoroljátok addig, míg nem megy hiba nélkül. Okostelefonon is működnek, kipróbáltam :) A megoldást a képernyő jobb alső sarkában található kék ikonra kattintva tudjátok ellenőrizni.
Határidő: 2020. április 6. 15:00
Jó munkát kívánok.
2020. március 17.
Kedves tanulók,
informatikából azt a feladatot kapjátok, hogy WORD-ben készítsetek el egy táblázatot, mely a napirendeteket tartalmazza reggel 8:30-tól lefekvésig. Az első oszlopban legyenek az időpontok, a másodikban az aktivitás - például mit tanultál, mit játszottál, ettél, stb.., a harmadikban pedig valamilyen megjegyzés, pl. hogyan érezted magad, nehéz volt, finom volt, stb.
A táblázat fejléce legyen vastag betűkkel jelölve, minden oszlop legyen más színű, és válasszatok tetszőleges keretet a táblázatnak. A betűtípus lehet teszőleges, de a betűk mérete legyen 14-es. Ne felejtsétek el beállítani a hibajavítást is.
Ha elkészültetek, mentsétek el a munkátokat feladat_1_név módon és küldjétek el csatolmányként az e-mail címemre: sosikagnes.zsszombathyho@gmail.com
Jó munkát kívánok.
Határidő: 2020. március 20. Péntek, 14:00