Beiratkozás az első évfolyamba - 2024/2025 Covid - 19 Ebédtámogatás Szülőföldön magyarul program

Aktuálne informácie / Aktuális információk

Szülőföldön magyarul program

A Magyar Állam gondoskodása kifejezéseként oktatási-nevelési támogatást és hallgatói támogatást biztosít minden olyan gyermek és fiatal számára, aki Szlovákiában magyar tanítási nyelvű oktatási intézményben végzi tanulmányait. Az érintett diákok szülei, a felsőfokú tanulmányokat végzők esetében pedig a diákok éves rendszerességgel kérelmezhetik a támogatást, amelynek jelenlegi összege diákonként évi bruttó 100.000 ezer Ft.
A támogatás 2024. április 3-tól május 3-ig igényelhető, kizárólag a mipont.hu felületen, elektronikus formában. Az Önök által kitöltött és kinyomtatott dokumentumot az osztályfőnöknek adják le határidőn belül, melyet ezután az iskola igazgatónője igazol, s továbbítja a gyűjtőpontra.

Tájékoztatók (kattintással elérhető):

Szülőfölfön magyarul program - Felvidék

Tájékoztató a szülők részére

A regisztráció és támogatás igénylés meg könnyítése érdekében ajánljuk figyelmülbe az alábbi segédanyagot - Oktatóvideó