2020.12.17. Csütörtök      Honismeret

Sziasztok Gyerkőcök!

Az év utolsó honismeret óráján sem lazíthatunk. Így a mai órán ÁRVA RÉGIÓVAL ismerkedünk meg.

A megszokott módon hoztam egy preztentációt. Kérlek indítsátok el a vetítővászon funkcióval és úgy nézzétek végig!

Prezentáció itt⇒ Orava_-arva.pptx

Ezután kérlek, nyomtassátok ki vagy írjátok le a következő gondolattérképet! Ezt ragasszátok be a füzetbe!

JEGYZET ITT:

Egy kis feladatotok marad még a tankönyvben. A 60/4,5 -dik feladatokat csináljátok még meg!

Kitartást és jó munkát!

2020.12.10. Csütörtök    HONISMERET

Sziasztok!

A mai honismeret óra tananyaga a Kis-Fátra és a Nagy-Fátra.

Szokásomhoz híven készítettem nektek egy prezentációt..., kérlek nézzétek meg! Legyetek szívesek a kis vetítővászonnal elindítani, mert a prezentáció végén találtok egy kis játékot. blush

NYISD MEG⇒ Kis-__es_Nagy-Fatra.pptx

Ha sikerült megnézni a prezentációt, a következő jegyzetet írjátok be a füzetbe!

Akinek nem sikerül a prezentációt megnyitni, az megtalálja a tananyagot a tankönyv 56-dik oldalán.

+  feladat a tankönyvben: 57/5,6

2020.12.3. Csütörtök            HONISMERET

Sziasztok Lurkók!

Akkor  a mai honismeret órára készítettem nektek egy prezentációt a Turóc régióról, amit kérlek szépen, nézzetek meg, olvassátok el! A prezentációt a jobb alsó sarokban található vetítővászon ikonnal tudjátok elindítani.Amikor megnéztétek, kérlek nyomtassátok ki a prezentáció alatt lévő képet (Aki nem tud nyomtatni, az rajzolja le!). Ez egy gondolattérkép - ugye ismerős a múlt óráról laugh

Ez lesz a házi feladatotok megtanulni. Jó munkát!

és az ENTER gombbal tudtok tovább haladni.

Amennyiben nincs lehetőségetek ezt megtekinteni, úgy a tankönyv 53. oldalán lévő szöveget olvasd el legább 2x.

Prezentáció itt:             ⇒  Turiec_-_Turoc.pptx