2020.12.15. Kedd       Természetismeret

Jó reggelt kívánok!

A mai órán átvesszük az utolsó egyszerű gépet a FOGASKEREKET.

Az előző órához hasonlóan hoztam egy prezentációt, kérlek nyissátok meg és indítsátok el a kis vetítővászonnal!

Azután, hogy megnéztétek a prezentációt, nyomtassátok ki a jegyzetet vagy akinek ez nem áll módjába, írja le a füzetbe!

NYISD MEG⇒ fogaskerek.pptx

ITT A JEGYZET:

Ha ezek megvagytok, akkor a tankönyv 44. oldalán lévő 1a,c,d

2a,

3. feladatokat oldjátok meg!

2020.12.8. Kedd          Természetismeret

Jó reggelt mindenkinek!

A mai órán folytatjuk az egyszerű gépek működésével való megismerkedést. A CSIGA, mint egyszerű gép lesz a mai tananyag.

Itt találod a prezentációt⇒ csiga-kladka.pptx

Szokásomhoz híven hoztam egy prezentációt. Nézzétek, olvassátok el kérlek, majd az általam feltöltött jegyzetet nyomtasd vagy írd le!

Jegyzet:

Ha sikerül kinyomtatni, ragaszd be a füzetbe. Ha erre nincs otthon módod, akkor kénytelenek lesztek beírni a füzetbe.

Amennyiben ezzel elkészültetek, akkor nyissátok ki a tankönyvet a 40. oldalon,  és oldjátok meg a 40/1a,c,d feladatokat.

Egy kicsit több ma a feladat, de kérlek legyetek lelkiismeretesek, és oldjátok meg az összes feladatot.

Bízom bennetek! angel