2020.12.18.  Péntek Szlovák nyelv

Milé detičky!

Takže prišla posledá hodina slovenčiny. Máme ešte nejaké úlohy, čo musíme dokončiť.  Proím vás, otvorte knihy na strane 62.

1.úloha: Prečítajte aspoň 5x básničku Štedrý večer.

2. úloha: 62/3

Dokončite vety a napíšte do zošita

3. úloha: 62/5 Napíšte do zošita, čo budete mať na štedrovečernom stole.

63/8  Počas zimných prázdnin priravte.

Dobrú prácu želám!

2020.12.16.  Szerda      Szlovák nyelv

Ahojte detičky!

Na dnešný deň som vám pripravila jednu kreatívnu úlohu. Máte napísať list Ježiškovi.

Napíš do listu: - tvoje meno

- tvoj vek

- aký si bol tento rok (chovanie)

- čo by si prial pod stromček

Keď si napísal list, tak otvor ešte knihu na strane 60/ Vianočné trhy

Prečítaj a prelož do maďarčiny.

Prajem pekný deň!

2020.12.14. Hétfő      SZLOVÁK NYELV

Milé detičky!

Dnes pokračujeme ďalej v učebnici. Otvorte knihu na strane 57.

Nájdete tam učivo ŠTEDRÝ DECEMBER. Prečítajte minimálne 3x. A preložte text do maďarčiny. Neznáme slová vyhladajte na internete. Keď ste článok prečítali a preložili do maďarčiny, otvorte pracovný zošit na strane 23, a spravte nasledovné úlohy. 23/8,9,10.

Pekný deň!

2020.12.11. Péntek              Szlovák nyelv

Dobrý deň detičky. Dnes som pripravila pre vás pracovný list .

Najprv tam najdete krátky text. Prečítajte si to aspoň 2x. Potom podľa textu spravte úlohy.

TU NÁJDEŠ PL, otvor to! ⇒  Vianocne_citanie.pdf

Ak nemáte možnosť vytlačiť pracovný list, prečítaj text a tieto úlohy sprav do zošita.

Dobrú prácu!

2020.12.9. Szlovák nyelv

Milé detičky!

Pokračujeme ďalej prácu s textom na strane 54/ Prečo je sneh biely. Dúfam, že sa vám podarilo preložiť prvú časť článku. Dneska máte za úlohu preložiť druhú časť článku.

Neznáme slová slová vyhladajte na internete. Keď ste preložili článok, otvote ešte pracovný zošit na strane 22. Vaša úloha bude spraviť prvé dve úlohy. Teda  úlohy 22/5,7

22/5 ČO POTREBUJEŠ , KEĎ...

Stačí odpovede spojiť!

Napr: Čo potrebuje, keď sneží?———→zimné oblečenie.

Prečítaj text, a kresli podľa pokynov!

2020.12.7.  hétfő   Szlovák nyelv

Dobrý deň,  deti!

Otvorte si  knihy na 54. strane! Tam nájdete článok PREČO JE SNEH BIELY.

Prosím Vás, prečítajte tento text 4x. Tie slová, ktoré Vám nie sú známe, ktoré nepoznáte, vyhľadajte v slovníku, alebo na internete. Potom ich napíšte do svojich slovníkov a naučte sa ich. A teraz skúste preložiť prvú časť textu.

Keď ste prečítali, preložili, odpovedajte na otázky celou vetou! – 55/ 3. a) b) c) d)

Svoje odpovede povedzte svojim rodičom.

Dobrú prácu želám!

2020.12.4.   Szlovák nyelv

Sziasztok!

Szlovákból ma a munkafüzetben fogtok dolgozni!  Nyissátok ki a munkafüzet 21. oldalán. 21/1,2,4a feladatokat kell megoldanotok!

NYISD MEG⇒Szlovak2.pdf

21/1 Az első feladatban: Írjatok 3 mondatot a mai időjárásról!

Segítséget nyújtanak a következő kifejezések:

(je zima, je polooblačno, sneží, fúka vietor, je teplejšie počasie, mrzne, oblačno...)

21/2 A második feladatban: Írj 2 mondatot az őszi időjárásról,  és 2 mondatot a téli időjárásról!

21/4a A harmadik feladatban: A felsorolt szavak közül válaszd ki azokat a szavakat, amelyek a KTO? ČO? kérdésre válaszolnak, és írd le őket!