2020.12.17. Csütörtök     OLVASÁS

Sziasztok!

Elérkezett december utolsó olvasás órája. Kérlek benneteket, nyissátok ki a tankönyv 64. oldalát, és olvassátok el legalább 3x a MELYIKET A KILENC KÖZÜL c. történetet! Majd meséljétek el otthon a szüleiteknek, miről szólt a történet. Egy igazán szép történet, majd meglátjátok.

FONTOS INFÓ: Gyöngyi tanító néni meghagyta nekem, hogy mondjam meg nektek, a karácsonyi szünet alatt olvassatok minél többet. Akinek van elkezdett vagy vágyott könyve, amit el szeretne olvasni, az olvassa el azt! Akinek pedig nincs, az pedig a tankönyvben kimaradt történetekkel pótolja ezt!

Bízik benne, hogy lelkiismeretesek lesztek, és januárban majd meséltek neki! smiley

2020.12.15. Kedd   OLVASÁS

Sziasztok Lurkók!

A mai olvasás órán egy verset hoztám nektek. Mégpedig egy karácsonyi képverset. A képvers egy olyan vers, amely nemcsak egy vers, hanem valamilyen formába foglalt vers(autó, fenyő, pohár...). A mai feladatotok az lesz, hogy ezt a verset először bemásoljátok a füzetben, maid megtanuljátok fejből!

Jó tanulást! :D

2020.12.11. Péntek   Olvasás

Kedves Gyerekek!

A mai feladatotok annyi lesz, hogy az olvasókönyvetek 48-49-ik oldalán található mesét  a RÁTÓTI CSIKÓTOJÁST elolvassátok hangosan a nap folyamán 2x Anyaéknak, majd elmondjátok nekik, miről szólt a történet.

Jó szórakozást!

2020.12.8. Kedd  OLVASÁS

Kedves Gyerekek!

A mai olvasás órára már hangolódunk a Karácsonyra. Ez a kedves kis történetet a karácsonyfáról, amit ma hoztam nektek.

Kérek mindenkit, olvassa el legalább 3x, majd meséljétek el otthon Anyának,Apának, esetleg Mamának, Tesónak :D

Itt találod a mesét⇒A_karacsonyfa.pdf

2020.12.4.  Hétfő              Olvasás

Gyerkőcök!

A mai olvasás órára hoztam nektek egy aranyos történetet. A címe: A világ vándora. Kérlek olvassátok el legalább 2x, akinek gyengébben megy az olvasás, az 3x is olvassa ellaugh! Majd meséljétek el otthon Anyának vagy Apának, hogy miről szólt a történet. Valamint a következő mondtokat írjátok le helyes sorrendben a füzetbe. Ide szándékosan rossz sorrendbe írom le, ti pedig helyesen másoljátok be a füzetetekbe!

NYISD MEG ⇒  magyar.pdf

A füzetbe:

A világ vándora

• Egy csöppecske a tenyerembe is hullott.
  • Zuhog odakint a zápor.
  • tengerből a nap felkapott, szelek szárnya hordozott.
  • Én vagyok a világ vándora.
  • Ma vízcsepp vagyok, holnap pára, holnapután harmat a patakparti nefelejcsen.
  • Nézem a tenyeremet, ha már nincs ott.

Akinek kedve van, az  rajzzal ékesítheti füzetét. :D