2020.12.14.       ZENE

Kedves Gyerekek!

A mai zeneórara egy elmulaszthatatlan karácsonyi történettel, zenével érkeztem.

Mégpedig Pjotr Iljics Csajkovszky orosz zeneszerző egyik legismertebb művével a DIÓTÖRŐ történetével.

Pjotr Iljics Csajkovszky

Először nézzétek meg a történetet, majd hallgassátok meg a zenéjét.

Történet itt⇒

Diótörő  valódi zenéjre itt⇒

Jó szórakozást!

2020.12.7. Hétfő      ZENE

Mai zeneórára egy téli dolocskát hoztam nektek. Ez egy svéd népdal, melynek a szövegét WEÖRES SÁNDOR költő álmodta meg.

WEÖRES SÁNDOR

Aki magyar költő- író volt. Főként verseket költött. Azon belül is gyerekenek írt verseket.

Most térjünk vissza a dalocskához. A címe PACIKÁM PARIPÁM.

A szövegét itt találjátok:   1. Pacikám, paripám, havas úton  megy a szán.

Ha szaladsz paripám, szélsebesen fut a szán.

2. Ha döcögsz, paripám, zötyögősen megy a szán.

Ha szökelsz, paripám, kiborul a kicsi szán.

ITT HALLGASD MEG⇒

Kérlek, hallgassátok meg többször is, és tanuljátok meg! Jó éneklést!